Czym charakteryzuje się papier samoprzylepny?

papier samoprzylepny

Papier samoprzylepny to w ostatnim czasie bardzo popularny produkt. Przydaje się on niejednokrotne podczas wydruku przeróżnych materiałów reklamowych. Na takim papierze można wydrukować różnorodne etykiety, cenówki oraz wiele innych ogłoszeń reklamowych.

Papier samoprzylepny kolorowy w bogatej ofercie

Obecnie na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór papierów samoprzylepnych. Produkty te różnią się pomiędzy sobą przede wszystkim posiadanymi parametrami.

Dzięki bogatej ofercie każdy klient zainteresowany zakupem może bez problemu wybrać papier optymalnie dopasowany do jego potrzeb.

Istotne cechy papieru samoprzylepnego

Jak wskazuje nazwa papier ten służy do tworzenia poszczególnych cenówek, etykiet oraz naklejek. Najczęściej są to różnorodne materiały reklamowe, zawierające istotne informacje o oferowanych produktach. W związku z tym, samoprzylepny papier bardzo często przydaje się w każdym sklepie oraz wielu innych placówkach handlowych.

Z czego składa się samoprzylepny papier?

Budowa tego produktu nie jest zbyt skomplikowana. Składa się on z podłoża wykonanego z papieru silikonowego, warstwy kleju oraz warstwy z papieru lub folii stanowiącej swego rodzaju element ochronny.

Poprzez usunięcie wierzchniej warstwy ochronnej można papier ten przykleić na każdą wybraną powierzchnię.

Większość dostępnych na rynku papierów samoprzylepnych można wielokrotne przyklejać oraz odklejać. Użyty w procesie produkcji klej nie pozostawia bowiem jakichkolwiek śladów na powierzchniach, do której papier był przyklejany.