Wybieramy teczki do szkoły

teczki

Dokumenty papierowe podatne są nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale również na zalanie i zabrudzenie. Aby wydłużyć żywotność ważnych dokumentów warto jak najszybciej rozejrzeć się za porządnymi teczkami szkolnymi. W dużej mierze to właśnie dzięki nim będzie można zapanować nad licznymi notatkami z zajęć.

Teczki z możliwością wiązania

Najprostszym rozwiązaniem są oczywiście tradycyjne teczki szkolne wiązane, które najczęściej wykonane są z kartonu, PVC i polipropylenu. Znakiem charakterystycznym teczek wiązanych jest nietypowy sposób spinania. Na frontowej i tylnej części teczki znajdują się specjalne tasiemki tekstylne, które umożliwiają zabezpieczenie dokumentów po zamknięciu teczki. Obie tasiemki związuje się na kokardkę. Porządnie związana tasiemka umożliwi sprawne przenoszenie nawet bardzo dużej ilości dokumentów.

Tak zwane teczki skrzydłowe

Ciekawą alternatywą dla powyżej opisanych teczek wiązanych są teczki szkolne skrzydłowe, które wyróżniają się okładką ze skrzydełkami. Teczki tego typu mogą być zapinane nie tylko na gumkę, ale również na specjalne rzepy. Teczki skrzydłowe wykonane są z bardzo sztywnej tektury, dzięki której znacząco zwiększa się ochrona przechowywanych dokumentów. Dzięki bigowaniu na skrzydełkach możliwe jest idealne dopasowanie boków teczki do konkretnych dokumentów. Wielu producentów oferuje również teczki skrzydłowe box, które do złudzenia przypominają zwykłe pudełka na dokumenty.

teczki

Teczki jak harmonijka

Uczniowie i studenci bardzo często korzystają również z dobrodziejstwa teczek harmonijkowych. W teczkach tego typu rolę przegródek stanowią specjalne zakładki harmonijkowe, które bardzo dobrze zastępują płaskie arkusze kartonu. Dostępne są teczki zapinane na gumkę albo na guzik lub specjalny haczyk. Wybór konkretnej teczki zależy tak naprawdę od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji.