Porady dotyczące wyboru właściwych tonerów do drukarek

toner

W większości przypadków koszt eksploatacji drukarki laserowej jest znacznie wyższy niż typowej drukarki atramentowej (więcej tutaj). Jakie są więc najlepsze sposoby na obniżenie kosztów tonera do drukarki? Regularna konserwacja, uzupełnianie wkładów atramentowych, zainstalowanie pakietu usług ksero i drukowania, używanie “właściwego” rodzaju papieru, używanie suchego tonera i używanie harmonogramu zadań drukowania to niektóre ze sposobów na obniżenie kosztów drukowania. Jeśli chodzi o oszczędzanie pieniędzy, najlepszym sposobem na obniżenie kosztów drukowania jest używanie tanich kaset z tonerem i drukowanie tylko wtedy, gdy jest to konieczne.

Regularna konserwacja, wymiana toneru

Regularna konserwacja jest kluczowym czynnikiem pozwalającym na zmniejszenie kosztów drukowania. Niektóre z rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że Twoja drukarka działa w najlepszym wydaniu, to czyszczenie głowicy drukarki i wałków (aparatu) przed wydrukowaniem pojedynczej kartki papieru. Zapewni to, że głowica drukarki i rolki nie są zatkane kurzem i zanieczyszczeniami. Użyj zestawu do czyszczenia konserwacyjnego, który jest dołączony do drukarki. Kolejną rzeczą, którą możesz zrobić, aby utrzymać sprawne działanie drukarki, jest regularne sprawdzanie i czyszczenie wkładów atramentowych. Gdy wkład z atramentem nie otrzymuje odpowiedniej ilości atramentu, aby utrzymać działanie drukarki, głowica drukarki uniemożliwi wejście papieru do drukarki, co spowoduje zacięcie papieru. Jeśli dojdzie do zacięcia papieru, może to spowodować uszkodzenie papieru, a nawet głowicy drukującej. Dlatego należy unikać zacięć papieru poprzez regularne czyszczenie wkładów.

toner

Nie zapominaj o czyszczeniu swojej drukarki

Z czasem głowica drukarki zatka się pyłem z tonera. Zmniejszy to wydajność głowicy drukującej i ostatecznie ją uszkodzi. Jednak najlepszym momentem na czyszczenie głowicy drukarki jest czas przed wydrukowaniem pojedynczego arkusza papieru. Upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami dotyczącymi czyszczenia i konserwacji podanymi w instrukcji obsługi drukarki. Chociaż większość drukarek zawiera zestaw konserwacyjny, w skład którego wchodzi zestaw czyszczący, najlepiej jest czyścić głowicę drukarki raz w tygodniu. Można do tego celu użyć miękkiej szczotki. Jeśli nie będziesz regularnie czyścić głowicy drukarki, w końcu się ona zatnie i będziesz musiał wymienić całą drukarkę.